Wywiad

• autor: donjuniorro, 2013-01-25 09:56

Kilka pytań do Mateusza Jankowskiego, który został wybrany najlepszym zawodnikiem Błękitnych w rundzie jesiennej

Pomimo tego, że w naszym klubie jesteś dopiero pół roku zostałeś w ankiecie na naszej stronie wybrany najlepszym zawodnikiem rundy jesiennej. Jesteś zaskoczony tym wyborem?

Ciesze się, że w tak krótkim czasie zdobyłem sympatię kibiców i szczerze mowiąc troche jestem zaskoczony wygraną, tym bardziej że runda jesienna nie była aż tak dobra w moim wykonaniu, szczególnie w meczach wyjazdowych, w których brakowało mi skuteczności. W przerwie zimowej będą nad tym pracował, aby lepiej wykorzystywać dogodne sytuacje.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy przygotowania do rundy wiosennej, jak oceniasz treningi z nowym trenerem Jerzym Fiłonowiczem?

Widać, że trener ma pomysł na drużynę. Treningi stara sie urozmaicać i przekazywać nam swoje doświadczenie co na pewno zaprocentuje na boisku. Mam rownież nadzieję, że wiosną także zagramy systemem 4-5-1, który odpowiada mi najbardziej i pozwala na zdobywanie większej liczby bramek.

Szybko załapałeś język z kolegami z szatni czy nie żałujesz przejścia do Starego Pola?

Absolutnie. To była bardzo dobra decyzja. Jestem przekonany, że awansujemy do V ligi i w następnym sezonie spotkam się na boisku z kolegami z Gromu, chociaż mało ich już tam zostało.

W tej chwili jesteś w klasyfikacji strzelców na czołowych miejscach w lidze. W naszym zespole ustępujesz tylko Radkowi Zielonce, jesteś w stanie powalczyć o koronę strzelców?

Jeżeli poprawię skuteczność to myślę, że jestem w stanie powalczyć przynajmniej o to żeby dogonić Radka, jednak najważniejsze jest dobro drużyny i jeżeli On będzie na lepszej pozycji to oczywiście dogram mu piłkę.

Dziękuję Ci za rozmowę i życzę awansu oraz wiele świetnych meczów w barwach Błekitnych

Również dziękuję i pozdrawiam wszystkich kibiców Błękitnych i zapraszam na nasze mecze ligowe!

autor: ~spens86 2013-01-25 19:06:41

avatar Jankoś! powodzenia w rundzie wiosennej i oby w następnym sezonie wróciły derby z Błękitnymi

autor: ~dirlewanger 2013-02-02 21:39:07

avatar a gdyby go zastąpić Markiem R?

PP: Morze Stegna - Błękitni