Facebook

Aktualności

Victoria pokonana!

• autor: donjuniorro, 2013-04-20 19:24

W 16 kolejce ligowych zmagań nasi zawodnicy pokonali na wyjeździe Victorię Kaliska 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w doliczonym czasie gry Przemysław Kurek

Klein Tadeusz - Burda Łukasz (46' Rychlik Maciej), Wiedeński Jakub, Orłowski Krzysztof, Wiśniewski Bartosz - Kurek Przemysław, Jankowski Mateusz (64' Jędrzejewski Grzegorz), Buć Marek, Feretycki Mateusz (46' Maszkowski Mateusz) - Zielonka Radosław, Richert Patryk (71' Łudziński Rafał)

W rezerwie: Gągerowski Dawid, Kułakowski Dariusz, Richert Wojciech

Mecz rozgrywany był na bocznym boisku Victorii, które nie należało do najlepszych. Główna płyta w Kalisce to z pewnością czołówka w naszym województwie, lecz władze gminy nie zezwoliły na rozegranie na niej wczorajszego spotkania. Początek spotkania to lekka przewaga gospodarzy, którzy mięli dobrą sytuację, lecz dobrze interweniował Klein. Nasi zawodnicy rozkręcali się z każdą upływającą minutą, lecz gra była za bardzo chaotyczna. W 30 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Feretyckiego świetnie znalazł się w polu karnym Kurek lecz uderzył prosto w bramkarza. Kilka minut poźniej Zielonka trafia w słupek. Przed przerwą groźna akcja zawodników Victorii, która kończy się niecelnym strzałem. Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra Błękitnych. Kilka ciekawych, oskrzydlających akcji. W 70 minucie kolejny słupek, tym razem po uderzeniu z 16 metrów Bucia. Swoją sytuację miała równeż Victoria lecz dobrze po raz kolejny interweniował Klein. W 92 minucie przy lini bocznej boiska faulowany jest Łudziński. Do piłki podchodzi Buć i dośrodkowuje w pole karne, a tam w zamieszaniu najlepiej odnajduje się najlepszy na boisku Kurek i zdobywa bramkę decydującą o zwycięstwie.

Był to bardzo ważny mecz, ponieważ przed tym spotkaniem obydwa zespoły miały na koncie po 31 punktów. 3 punkty zdobyte przez Błękitnych dają im samodzielne viceliderowanie w tabeli.