Aktualności

Podsumowanie sezonu 2012/2013

• autor: donjuniorro, 2013-06-27 08:47

Za nami sezon 2012/2013, który zakończył się niewątpliwie dużym sukcesem, awansem do V ligi! W rozwinięciu krótkie podsumowanie tego działo się przez ostatni rok.

W trakcie sezonu zespół Błękitnych prowadziło dwóch trenerów. W rundzie jesiennej trenerem był Radosław Zielonka, którego w trakcie przerwy zimowej zmienił Jerzy Fiłonowicz. Obydwaj osiągnęli cel, który postawił im zarząd klubu czyli powrót po dwóch latach do ligi okręgowej. Były momenty dobrej, fajnej i skutecznej gry, ale również porażki i słabsza gra i to na pewno jest element do poprawy w trakcie przygotowań do następnego sezonu.  Pomimo wahań formy zawodnicy w odpowiednim momencie pokazali charakter i umiejętności, dzięki czemu awans stał się faktem.

Sezon zakończyliśmy z 52 punktami co dało nam 2 miejsce w ligowej tabeli. Na ten wynik składają się: 17 zwycięstw, 1 remis oraz 6 porażek. Bilans bramkowy 71-29. Średnia bramek zdobytych to 2.96 na mecz.

Najwięcej bramek dla naszego zespołu zdobył niezawodny Radosław Zielonka, który z 18 trafieniami jest drugi pod tym względem w całej lidze.

18 - Radosław Zielonka

12-  Mateusz Jankowski

10 - Sebastian Karlak

4 - Przemysław Kurek

3 - Dariusz Kułakowski, Marek Buć, Grzegorz Jędrzejewski

2 - Patryk Richert, Bartosz Wisniewski, Tomasz Kowalski, Mateusz Maszkowski

1 - Jakub Wiedeński, Maciej Rychlik, Rafał Łudziński, Łukasz Olejnik, Wojciech Richert, Marcin Trochowski

Najwięcej czasu na boisku spędził Maciej Rychlik, który przez cały sezon uzbierał 1800 minut. Drugi w tej klasyfikacji jest Jakub Wiedeński z 1710 minutami a tuż za nim Krzysztof Orłowski 1607 minut.

Żółtych kartek cały zespół dostał 47 i co cieszy nie było ani jednej bezpośredniej czerwonej kartki. Trzy razy kończyliśmy mecz w "10". Czerwone karki w konsekwencji dwóch żółtych otrzymali: Zielonka, Richert W. oraz Karlak