Podsumowanie rundy jesiennej

• autor: donjuniorro, 2016-01-10 15:26

W rozwinięciu newsa podsumowanie zespołów Błękitnych Stare Pole w rundzie jesiennej przez Tomasza Mazurka oraz trenerów grup młodzieżowych Radosława Zielonki oraz Macieja Rogowskiego.

W rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 seniorski zespół Błękitnych w 15 meczach Klasy Okręgowej zdobył 19 punktów i zajmuje 9 miejsce w ligowej tabeli z ujemnym bilansem bramkowym 23-30.

Trener Tomasz Mazurek: "Rundę jesienną uważam za średnio udaną, 19 pkt nie zadowalają mnie, zawodników, działaczy nie wspominając o kibicach. W kilku meczach m.in domowe spotkania z Subkowami, Przemysławiem, Krojantami czy wyjazdowe spotkanie z Kleszczewem powinny zakończyć się kompletem punktów. Na pewno absencje wiodących zawodników plus brak koncentracji w defensywie i mnóstwo niewykorzystanych sytuacji miały wpływ na naszą zdobycz punktową. W meczach z Chojniczanką, Karsinem czy z Czerskiem przeciwnicy byli zdecydowanie lepsi i wygrywali z nami zasłużenie. Mam nadzieję że w okresie przygotowawczym będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników kontuzjowanych, Majkę czy Tymińskiego. Duże nadzieję wiążę także z juniorami którą świetną pracę wykonuje trener Zielonka. Chciałbym pochwalić wszystkich zawodników za rundę jesienną zaczynając od bramkarzy: młodziutkiego Damiana Tredera czy doświadczonego Tadka Kleina, skończywszy na ambitnie zawsze grającym Jacku Bykowskim. Duży szacunek należy się naszym działaczom, którzy zapewniają komfortowe warunki do uprawiania piłki nożnej w Starym Polu. Przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczęliśmy 8 stycznia. Będziemy trenować 4 razy w tygodniu"

Bardzo dobre 5 miejsce zajmują nasi Juniorzy Młodsi, których trenerem jest Radosław Zielonka. tabela

Trener Radosław Zielonka: "Drużyna zakończyła rundę na 5 miejscu z dorobkiem 26 punktów: wygrała 8 meczów, 2 zremisowała i 3 razy uznawała wyższość przeciwników. Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych tym bardziej, że skład personalny jest strasznie okrojony, ligę kończyliśmy "z gołą 11" bez jakiejkolwiek zmiany. Najbardziej jestem zadowolony z faktu, że kilku zawodników miało swój debiut w drużynie seniorskiej z czego jestem bardzo dumny. Chciałem podziękować byłemu trenerowi Jakubowi Wiedeńskiemu za wkład jaki włożył w pracę z tą drużynę, gdyż przejmowałem praktycznie gotowy zespół. Co do chłopaków to jest przyjemość pracować z tak zgraną paczka, gdzie jeden za drugiego walczy na boisku i oddaje serce. Chciałbym również pogratulować Radkowi Pinkusowi zdobycia króla strzelców rundy jesiennej. Przyszły runda zapowiada się ciekawie i myślę, ze jesteśmy w stanie powalczyć o miejsce w pierwszej trójce"

Nieco gorzej  wiedzie się naszym najmniejszym zawodnikom, którzy są na początku swojej piłkarskiej kariery. Wynik w tym wieku jest najmniej ważny! tabela

Trener Maciej Rogowski: "Na początku chciałbym bardzo podziękować wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za super atmosferę i zaangażowanie na każdym treningu, pomimo niezbyt dobrych wyników. W tym wieku, każdy trening i każdy mecz daje bezcenne doświadczenie, które na pewno będzie procentowało w przyszłości. Nie patrzymy na wyniki, tylko krok po kroku spokojnie uczymy się piłki nożnej. Mamy trochę pecha, bo trafiliśmy do mocnej grupy z silnymi ośrodkami piłkarskimi, ale optymistycznie spoglądamy w przyszłość i jestem przekonany, że jeżeli dalej na treningach będzie taka frekwencja to z roku na rok nasze wyniki i gra będą coraz lepsze!"

Błękitni - Relax Ryjewo