Szarża Krojanty - Meteor Pinczyn

Orzeł Subkowy 0:0 Gwiazda Karsin

Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików

• autor: k.lakier, 2017-02-19 12:41

Dnia 11 lutego, hala sportowa Zespołu Szkół w Starym Polu była gospodarzem Turnieju Halowego Piłki Nożnej Młodzików. W szranki stanęło sześć drużyn, lecz tego dnia to nie wynik był najważniejszy!

UKS Herkules Miłoradz, Zespół Przedszkolno-Szkolny z Nowego Stawu, dwie ekipy Szkółki Piłkarskiej Piki z Gdańska oraz dwa składy reprezentujące gospodarza - Błękitnych Stare Pole, rywalizowały tego dnia między sobą grając w systemie każdy z każdym.
Trenerzy podkreślali, że to nie wynik jest najważniejszy, ale zawodnicy słysząc tylko gwizdek wieszczący początek spotkania dawali z siebie wszystko by wypaść i zagrać jak najlepiej.
Zmagania młodych adeptów piłki nożnej przyciągnęły na halę wielu kibiców, a na trybunach ciężko było o wolne miejsce do oglądania kolejnych meczy. Prócz rodziców kibicowali również Wójt Gminy Stare Pole Marek Szczypior, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starym Polu Tadeusz Burdyński oraz Wicedyrektor Zespołu Szkół w Starym Polu Wioletta Pokora.
Podczas przerw między meczami dużą popularnością cieszył się kącik w którym serwowano pyszne ciasta, babeczki czy też można było się napić kawy.
W ostatecznym rozrachunku triumfował drugi zespół Szkółki Piłkarskiej Piki, a na podium ponadto znalazły się zespoły z Nowego Stawu i Miłoradza, lecz tego dnia nie było pokonanych - każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a trenerzy wybierali najlepszych zawodników spośród własnych zespołów by dalej motywować młodych piłkarzy do dalszej pracy.
Turniej przebiegł pomyślnie, wszystko było dopięte na ostatni guzik, a uśmiechy nie schodzące z twarzy dzieci jeszcze długo po ostatnim gwizdku świadczyły o tym, iż bawiły się przednie - a uśmiech dziecka, to najlepsza ocena tego wydarzenia.

Wda LipuszBłękitni Stare Pole
Wda Lipusz   Błękitni Stare Pole