Facebook

Aktualności

Przegrana z Borowiakiem Czersk

• autor: k.lakier, 2017-04-09 13:14

W sobotnim spotkaniu V-tej ligi Błękitni Stare Pole przegrali stosunkiem 2:4 (1:3) z Borowiakiem Czersk.

Spotkanie ułożyło się wyśmienicie dla gości, którzy już po dwudziestu minutach prowadzili 0:3.
Na początku spotkania po przypadkowym zagraniu ręką sędzia wskazał na jedenastkę, która została pewnie wykorzystana. Dosłownie dwie minuty później piłkę ręką przyjmuje zawodnik gości (gwizdek arbitra milczy), następnie posyła świetną centrę na głowę kolegi, a ten pokonuje bramkarza Błękitnych. Kolejny cios to świetna kontra wyprowadzona po złym zagraniu obrońcy gospodarzy i wygrany pojedynek sam na sam z bramkarzem Błękitnych, Damianem Trederem. Była dopiero 19-sta minuta spotkania...
Trener gospodarzy, Tomasz Mazurek, dokonał zmiany w taktyce - wpuścił na boisko Michała Tomczyka w miejsce Marcina Rychlika, przechodząc na system gry z dwoma napastnikami przez co Błękitni zaczęli od tej pory grać bardziej ofensywnie i odważnie.
Błękitni nawet gdy dochodzili do sytuacji to zawodziła skuteczność, bądź świetnie interweniował bramkarz Borowiaka (niecelne groźne strzały wprowadzonego Michała Tomczyka czy Macieja Rogowskiego, bądź sytuacje Radosława Zielonki i Radosława Pinkusa).
Po jednym z prostopadłych zagrań za linię obrony piłkarzy z Czerska autorstwa Przemysława Kurka, bramkę w kolejnym meczu zdobył Dawid Wróblewski, który sprytnie przerzucił piłkę nad wychodzącym bramkarzem gości.
Do przerwy wynik 1:3 dla Borowiaka.
Początek drugiej połowy to jeszcze większa próba przejęcia inicjatywy przez zespoł Blękitnych którzy atakując coraz to śmielej nie ustrzegli się błędu - groźną kontrę gości naprawić próbowano faulem. Do rzutu wolnego podszedł zawodnik Borowiaka i pięknym strzałem posłał piłkę w same okienko bramki, a ta wpadając do niej odbiła się od słupka tuż przy spojeniu z poprzeczką.
Ta sytuacja jeszcze bardziej poirytowała zawodników ze Starego Pola, jednakże tego dnia widać było iż fart nie jest po ich stronie: po główce Radosława Zielonki wyraźnie ręką zagrywa w polu karnym obrońca gości zwiększąjąc kontur swojego ciała (gwizdek arbitra milczał w tej sytuacji), rajd Michała Tomczyka i jego strzał nie znalazł drogi do bramki, a wylądował jedynie na poprzeczce; bramkę zdobył Konrad Kotowski, który po zgraniu Radosława Zielonki pokonał bramkarza gości strzałem z przewrotki - sędzia zasygnalizował jednak pozycję spaloną. W reszcie, na 12-ście minut przed końcem spotkania Michał Tomczyk strzałem z lewej nogi pokonuje bramkarza z Czerska, wlewając jeszcze nadzieję w serca Błękitnych.
Kolejne minuty spotkania, to kolejne ataki i sytuacje Staro Polan, jednak po strzale Krystiana Tryby świetnie poraz kolejny interweniował bramkarz, a Radosławowi Pinkusowi zabrakło zimnej krwi przy strzale z powietrza.
W chwile po tej sytuacji rozbrzmiał ostatni gwizdek arbitra, wieszczący że kolejne spotkanie Błękitnych Stare Pole zakończyło się czwartą bezpośrednią porażką w spotkaniach przeciwko Borowiakowi Czersk.

Błękitni Stare Pole wystąpili w składzie: Damian Treder - Konrad Kotowski, Krzysztof Orłowski, Krystian Tryba, Mateusz Kończyński - Przemysław Kurek (61' Paweł Majka), Marcin Rychlik (26' Michał Tomczyk) - Radosław Pinkus, Maciej Rogowski, Dawid Wróblewski (70' Mateusz Jankowski) - Radosław Zielonka.
W odwodzie pozostali: Marcin Pajor, Marcin Podwojewski, Marek Richert i Patryk Zalewski.