Wda Lipusz - Beniaminek Starogard Gdański
Żuławy Nowy Dwór Gdański - Powiśle II Dzierzgoń

Wygrana Błękitnych!

• autor: k.lakier, 2017-04-23 14:25

Wygraną Błękitnych Stare Pole wynikiem 1:0 (1:0) zakończyło się sobotnie spotkanie V-tej ligi przeciwko Szarży Krojanty.

Po dwóch ligowych porażkach z rzędu Błękitni Stare Pole, podejmowali u siebie Szarżę Krojanty. Mecz od początku starali sobie ułożyć gospodarze i próbowali prowadzić grę, kreując sobie przy tym mnóstwo sytuacji bramkowych.
Stwierdzenie, że był to mecz "niewykorzystanych okazji" doskonale opisuje przebieg spotkania.
Ilość wykreowanych czystych bramkowych sytuacji gospodarzy ciężki zliczyć, ale swoje szanse w tym meczu mieli m.in.  Michał Tomczyk, Radosław Pinkus, Paweł Majka, Radosław Zielonka i jego zmiennik Mateusz Jankowski czy Dawid Wróblewski - strzelec jedynej bramki w tym meczu.
Gol dla Błękitnych padł w 35-tej minucie: piłkę na połowie rywala przejął Konrad Kotowski i podał szeroko do Michała Tomczyka, który świetnym podaniem odnalazł na środku pola karnego Dawida Wróblewskiego, a ten ostatni nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. W pozostałych sytuacjach zawodników ze Starego Pola brakowało dobrego wykończenia, zimnej krwi, szczęścia, centymetrów bądź doskonale bronił bramkarz gości.
Prócz wygranej cieszy również czyste konto Błękitnych - gdy trzeba było świetnie bronił bramkarz - Damian Treder, a interwencje obrońców na linii bramkowej (kiedy to po zamieszaniach po stałych fragmentach gry gości interweniowali Paweł Majka czy Konrad Kotowski) pomogły zapobiec utracie bramki.

Błękitni Stare Pole wystąpili w składzie: Damian Treder - Paweł Majka, Konrad Kotowski, Krzysztof Orłowski, Maciej Rychlik - Marcin Rychlik, Przemysław Kurek - Michał Tomczyk, Dawid Wróblewski, Radosław Pinkus - Radosław Zielonka (69' Mateusz Jankowski)
W odwodzie tego dnia pozostali: Marcin Pajor, Mateusz Kończyński, Marek Richert, Marcin Podwojewski i Patryk Gościński.

Link do do zdjęć autorstwa Aleksandry Kurek: https://goo.gl/photos/3rUm7TWLqZZ3JNoC9

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

JC2: Błękitni - Ruch Gościszewo