Wda Lipusz - Beniaminek Starogard Gdański
Pomezania Malbork - Szarża Krojanty
Spójnia Sadlinki - Chojniczanka II Chojnice
Żuławy Nowy Dwór Gdański - Powiśle II Dzierzgoń

Porażki Błękitnych, progress Orlików, wygrana Trampkarzy.

• autor: k.lakier, 2017-05-04 16:18

Dwa kolejne mecze Błękitnych Stare Pole przeciwko Wdzie Lipusz i Powiślu II Dzierzgoń kończyły się porażkami zespołu prowadzonego przez Tomasza Mazurka. W obu wypadkach Błękitni polegli przegrywali nieznacznie 0:1.

Dnia 29-go kwietnia Błękitni udali się na mecz wyjazdowy do Lipusza. Spotkanie z początku było wyrównane, lecz po kontrowersyjnej decyzji arbitra, który wyrzucił z boiska Krystiana Trybę w 35-tej minucie, śmielej zaczęli atakować gospodarze. Jeden z ataków okazał się skuteczny i zawodnicy z Lipusza pokonali Damiana Tredera w 57-mej minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Błękitni przegrali 0:1.
Błękitni wystąpili w składzie: Damian Treder - Mateusz Kończyński, Krystian Tryba, Krzysztof Orłowski, Maciej Rychlik - Przemysław Kurek, Marcin Rychlik - Radosław Pinkus (76' Patryk Gościński), Maciej Rogowski (62' Radosław Zielonka), Paweł Majka - Dawid Wróblewski
W odwodzie pozostał: Marcin Pajor.

W dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja Błękitni Stare Pole podejmowali u siebie rezerwy Powiśla Dzierzgoń. Spotkanie nie porywało swoim tempem, a sytuacji bramkowych w pierwszej połowie było jak na lekarstwo. Po zmianie stron i powiedzeniu sobie kilku męskich słow w szatni, mecz ożywił się w drugiej połowie. Kilka klarownych sytuacji stworzyli sobie zawodnicy Błękitnych Stare Pole, lecz jak to ostatnio z nimi bywa - zawodziła skuteczność. Stara piłkarska prawda jakoby że "niewykorzystane sytuację, uwielbiają się mścić" i  w tym przypadku zebrała swoje żniwo.
Po świetnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego goście zdobyli bramkę w 88-mej minucie. Błękitni spróbowali rozpaczliwie zaatakować posyłając dłuższe piłki na aferę, przez co narazili sie na groźne kontry - świetną interewencją w końcówce popisał się Damian Treder, który uratował Błękitnych przed pewną utratą bramki.
Błękitni wystąpili w składzie: Damian Treder - Maciej Rychlik, Konrad Kotowski, Krzysztof Orłowski, Mateusz Kończyński - Przemysław Kurek (66' Kuba Szymanowski), Marcin Rychlik - Paweł Majka (46' Michał Tomczyk), Maciej Rogowski, Radosław Pinkus (57' Patryk Gościński) - Dawid Wróblewski
W odwodzie pozostali: Marcin Pajor, Marek Richert, Marcin Podwojewski.

Dnia 30-go kwietnia przypadła Błękitnym Stare Pole organizacja turniejów dla kategorii wiekowej Orlik Młodszy której Trenerami są Maciej Rogowski i Przemysław Kurek. Zawodnicy podzieleni według wieku na dwie drużyny rywalizowały w systemie każdy z każdym przeciwko dwóm zespołom Pomezanii Malbork, dwóm drużynom AP Malbork, oraz drużynie KP Starogard.
Zarówno rodzice najmłodszych piłkarzy Błękitnych Stare Pole jak i sztab trenerski oraz pion prezesów ucieszył progress poczyniony przez zawodników. Drużyna oznaczona jako Błękitni 1 (grali w niej starsi z grupy) prowadzona tego dnia przez Macieja Rogowskiego wygrała pięć meczy, przegrywając tylko przeciwko AP Malbork 1 i remisując w spotkaniu przeciwko Pomezanii 1 Malbork.
Błękitni 1 wystąpili w składzie: Adam Grabowski (bramkarz) - Kacper Weber, Izabella Rykała, Kuba Ziaja, Adrian Wojtal, Kacper Wojtal, Adrian Bączek, Grzegorz Gwiazda, Adrian Wawrzyniak, Kamil Rosłaniec (zawodnicy z pola)
Błękitni 2 pod wodzą Przemysława Kurka (najmłodsi z całej stawki turnieju) walczyli ambitnie, dając z siebie wszystko co mieli najlepsze, jednakże tego dnia w starciu ze starszymi rywalami wystarczyło to jedynie by zremisować jedno spotkanie.
Błękitni 2 wystąpili w składzie: Julian Zabrocki (bramkarz) - Miłosz Szpura, Michał Kłosek, Sebastian Bośko, Milan Hoffman, Szymon Przybyła, Jakub Czaja, Hubert Jankowski, Krzysztof Pasiak (gracze z pola)
Tego dnia prócz wyników najważniejszy był duch sportu, zabawa oraz to, że żaden z zawodników nie doznał urazu, a sam turniej cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców.

W sobotę, 29-go kwietnia, grupa młodzieżowa Trampkarzy odniosła swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na boisku w meczu przeciwko Centrum Pelplin. Podopieczni Konrada Kotowskiego mieli jednak ułatwione zadanie gdyż przeciwnicy nie zdołali zebrać pełnego składu, a w 28-mej minucie zeszli z boiska. Do tego momentu zdążyli jednak zdobyć 5 bramek, a łupem strzeleckim podzielili się Kacper Pietruś, Marcin Szałkowski, Mateusz Justa i Kuba Szymański (dwie bramki).
Trampkarze wystąpili w składzie: Kacper Gajewski - Szymon Panasiuk, Radosław Szpura, Kacper Zaborowski, Mateusz Lewandowski - Kuba Szymańsk, Kacper Pietruś, Marcin Szałkowski, Miłosz Chudzik - Michał Panasiuk, Mateusz Justa
W odwodzie zostali: Paweł Romanowski, Kuba Siarnowski, Konrad Jasiński, Paweł Władek i Mateusz Sadczuk.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Błękitni - Weber Szprudowo